Kompozitiniai profiliai Arrow
Kompozitas

Profiliai iš poliesterinės dervos, sutvirtinti stiklo pluoštų, yra pažangios technologijos produktai, jie vis dažniau yra naudojami vietoj metalo. Tokie kompozitiniai struktūriniai profiliai gaminami pultruzijos būdu ant specialios automatizuotos linijos – stiklo pluoštai, sujungti su rišamuoju polimeru, yra traukiami per specialią formą, vadinamą filjeris. Filjeryje vyksta dervos termoreaktyvinis polimerizacijos procesas, po kurio gaunamas pilnai suformuotas reikiamos konfigūracijos profilis. Gaminio ilgis neribojamas ir nustatomas pagal užsakovo poreikius.

Paprastai profilių gamyboje kaip rišiklis naudojama izoftalio poliesterio derva, turinti aukštą cheminį atsparumą įvairiems reagentams, agresyviai aplinkai, jūros vandeniui. Šios unikalios savybės kartu su aukštu mechaniniu stiprumu padaro kompozitinius profilius labai patraukliu ir perspektyviu produktu.

Gamybos metu į poliesterio dervą įvedamas spalvinis pigmentas, kuris išmaišomas iki vienalytės masės - tai suteikia profiliui sodrią spalvą per visą skerspjūvį ir leidžia pagaminti bet kokios spalvos profilį pagal RAL katalogą.

Mechaninis profilių apdirbimas

Kompozitinių profilių apdirbimas yra lengvas ir panašus į medžio apdirbimo procesą. Pagrindiniai profilių apdorojimo įrankiai yra gręžimo, pjovimo, štampavimo staklės.